SPZZOZ Szydłowiec

Idź do spisu treści

Menu główne

Informacja

 

W związku z licznymi telefonami i zapytaniami o przyszłość i kształt Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu czuję się zobowiązany poinformować opinię publiczna o aktualnej i najbliższej sytuacji zakładu,
którym kieruję i zmianach, które nastąpią w bieżącym roku.
Potwierdzam fakt, że grupa lekarzy i pielęgniarek zatrudnionych w SPZZOZ Szydłowiec złożyła wypowiedzenia z pracy, informując mnie o zamiarze uruchomienia własnej niepublicznej przychodni.
Jako dyrektor, SPZZOZ chcę zapewnić wszystkich mieszkańców i pacjentów, iż nie oznacza to, że zamierzam zaprzestać udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.
Wręcz przeciwnie, staram się podejmować działania, które w dalszym ciągu umożliwią pacjentom dostęp do publicznej służby zdrowia.
Od stycznia br. zatrudniony został doświadczony lekarz pediatra, na razie jeden raz w tygodniu a od 1 marca codziennie. Na pewno w istotny sposób ułatwi to dostępność rodzicom i ich dzieciom do lekarza pediatry.
Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną dla dorosłych, zamierzam w budynku przy ul. Wschodniej 23 zorganizować prężnie działający ośrodek podstawowej opieki zdrowotnej. Pracę w tym ośrodku zadeklarowali już następujący lekarze: Nojek, Siembiot, Badowska, Karlikowski, Popiel, Szymańska. Ośrodek będzie czynny codziennie w godzinach: 7.00 – 18.00.
Wszystkim pacjentom zapewnię szybki i łatwy dostęp do lekarzy specjalistów, bezpłatne badania laboratoryjne z możliwością pobrania materiału do badań w domu chorego, badań radiologicznych w tym USG, transportu sanitarnego, rehabilitacji.
W najbliższym czasie uruchomię pracownię echokardiograficzną, co w istotny sposób poprawi możliwości diagnostyczne i terapeutyczne pacjentów leczonych w Poradni Kardiologicznej.
Apeluję do mieszkańców Szydłowca i okolic o świadome i przemyślane decyzje dotyczące wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.   W razie jakichkolwiek wątpliwości chętnie odpowiem na wszelkie pytania osobiście lub telefonicznie, codziennie pod numerem telefonu: 48/6170300.
                                                                          
                                                                                                                            Dyrektor SPZZOZ w Szydłowcu
                                                                                                                            Andrzej Piotrowski.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego